Telefon: +421 2 222 000 22
E-mail: kupele@sunflowers.sk, www: www.lazne-rakousko.cz/cz
Tel.: +421 2 222 000 22
Lázně v Rakousku>Pojištění CK proti insolventnosti

Pojištění CK proti insolventnosti

Pojištění proti insolventnosti (úpadku) cestovní kanceláře.

V ceně našich zájezdů (pobytů) je zahrnuto pojištění pro případ insolventnosti CK, které je povinné pro všechny cestovní kanceláře, dle zákona č. 281/2001 Zb.z.

Co je to insolventnost (úpadek) CK?

Insolventnost je stav, kdy CK minula více finančních prostředků než je její zisk a není již schopna dále platit svým dodavatelům za služby, které si pro své klienty objednala. V případě, že CK nezíská na svou další činnost potřebné finance, je nucena vyhlásit bankrot (zkrachuje).

Proč je důležité aby CK byly pojištěny proti insolventnosti?

Toto zákonné pojištění je zárukou jistoty a bezpečnosti Vámi vynaložených finančních prostředků na dovolenou. V případě že CK bude nucena vyhlásit bankrot, čili zkrachuje a vy jste jí už zaplatili za zájezd (pobyt), o své peníze nepřijdete.

Zákazníkovi (Vám) vzniká nárok na plnění pojistného, kdy CK v případě insolventnosti (úpadku):

  1. neposkytne zákazníkovi (Vám), na kterého se vztahuje smlouva o zájezdu dopravu z místa pobytu v zahraničí do místa plánovaného skončení zájezdu nebo do Slovenské republiky, pokud je tato doprava součástí zájezdu,
  2. nevrátí zákazníkovi zaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu v případě , že se zájezd neuskutečnil
  3. nevrátí zákazníkovi rozdíl mezi zaplacenou cenou zájezdu a cenou částečně poskytnutého zájezdu v případě, že se zájezd uskutečnil pouze z části.
Přepni na mobilní verzi